Pingete ja traumade vabastamine

 VIIMASED PÄEVAD 9 korra sooduskaart 250€ soodsam!
See on PINGUTUSETA kiireim tee vabaneda pingetest ja kannatustest . Seanss on läbi viidud pühendunud ja kogemusega hingamisterapeudi poolt, sina saad kasu otse Heiki Tomsonilt, kellest on kerge aru saada (ja sageli naljakas kuulata)

Biodünaamiline Hingamine ja Trauma Vabastamise teraapia (BBTRS®) on väga võimas meetod. Iga seanss on erinev, seega on hea, kui sul pole mingeid ootuseid.

Seansi jooksul sa saad puhata oma kontrollivast meelest, mida kutsutakse ka „egoks“, mis on seotud sinu ajutüvi algsete funktsioonidega. Sellegipoolest oled sa suuteline suhtlema minuga igal ajal (isegi siis, kui sa seda ei taha).

Ma aitan sul jõuda sellesse imelisse seisundisse, mille maagia hakkab sulle peatselt meeldima!

Minu seanssidel oled sa personaalselt juhendatud 1,5 – 2 tundi. Ma hoian seansi ajal ruumi ja reageerin turvalise BBTRS® metoodika ning muusikapalade vahetustega, mida sa koged madratsil lebades.

Kui teed BBTRS® teraapiat koos minuga, siis sind juhatatakse läbi seansi spetsiaalse väljaõppe saanud Body Awareness Institute  sertifitseeritud BBTRS praktiku poolt

 

Isegi kui selle metoodika juures ei teata ühtegi riski (vastunäidustustest saab lugeda altpoolt), sa avastad koos minuga uue ettekujutuse endast ja piirkondadest, millest sa polnud teadlik. Ma olen seansi ajal kohal ainult sinu jaoks.

Põhimõtteliselt on tegemist esmase seansiga, mis on osa seansside seeriast. 99% minu klientidest saavutavad kergenduse juba esimesel seansil. Enamik broneerib koheselt peale esmast seanssi ka ülejäänud seansid. Kuid sa saad igal ajal teha pausi, ja seansid õigeaegselt tühistades (1 päev  ette teatades) ei lähe see sulle midagi maksma.

Oled avastanud, et vahel ärritud, lukustud või tunned väga sügavat valu? Või hoopis viha? Enesele lõpuni teadvustamata, et mis on selle põhjuseks. Kas su käed ja jalad on vahel külmad ja tunned pitsitust või pinget südamepiirkonnas? Või sa kohe üldse ei suuda taluda midagi oma elus, mis teistele näib aruaamatuna?

Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteem® (BBTRS®) on uus lähenemine kehale orienteeritud tervendamises. See põhineb spetsiaalsete hingamismustrite kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise ja tantsuga; spetsiaalse puudutuste- ja kehatöö tehnikatel; keha tuumas oleva pinge vabastamise harjutustel; õrnal emotsioonide vabastamisel ja meditatsioonipraktikate oskuslikul kombineerimisel.

Biodynamic Breath & Trauma Release System® on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Süsteem baseerub kehas ja mõttemustrites kinniolevate pingekollete tuvastamisel. Teraapia on loodud selleks, et murda läbi keha erinevatest kaitsekihtidest ning vabastada nende tehnikatega mentaalne, füüsiline ja emotsionaalne pinge nii kehast kui meelest. Selle tulemusena aitab BBTRS ® vähendada ja puhastada meie sügavaid primaarseid, religiooni ja ühiskonnaga seotud uskumusi.

Siit näed BBTRS ® looja Giten Tonkovi seanssi, kuidas vabastatakse kõri ja lõualuude pingevööd: https://www.youtube.com/watch?v=3167J7E1E94&t=318s

BBTRS ® võimaldab meil kogeda kõiki inimestele omaseid tundeid ja emotsioone, avardades samal ajal meie võimekust toetada ja omaks võtta eluenergia vaba liikumist meie kehas.

Wilhelm Reichi segmentaalkeskuste kaitserüüde teooria seletab kuidas keha loob psüühilise tasakaalu. Mis asi on Segmentaarkeskuste Kaitserüü?

Selles teoorias eksisteerib seitse kehasegmenti seal, kus kaitserüü  ehk lihaspinge tekib või aset leiab. Kaitserüü ehk lihaspinge on olukord, mis tekib, kui energia on blokeeritud lihastes ning ei voola, ringle kehas vabalt. Reich nägi, et eksisteerib nn iseloomu kaitserüü, mida ta defineeris kui „täielikku summat tüüpilistest iseloomuga seotud suhtumistest, mida isik arendab kui takistusi emotsionaalse ärrituse vastu. See viib keha rigiidsusele ja emotsionaalse kontakti puudumisele.

7 segmenti ehk 7 piirkonda kehas Reichi poolt defineerituna on:

 1. Okulaarne piirkond: Kõik silmalihased ja silmamunad, otsmik, põsed, pealuu, meelekohad ja ajus olev nägemiskeskus.
  Emotsionaalne väljendus: kahtlused, meelelahutus, põlgus, eemalehoidmine, kaitse, võitlus, viha, kurbus.
 2. Oraalne piirkond: Suu, lõug, nina, lõualuu, kõrvad.
  Emotsionaalne väljendus: põlgus, vastikustunne, igatsemine, iha, hirm, valu, viha, ühendatus, eneseteadlikus ja kohalolu
 3. Kaela piirkond: Sügavad kurgulihased, keel ja keelelihased.
  Emotsionaalne väljendus: enesehaletsus, abitus, igatsus, haiget saamine, hirm, valu, raev, vabadus, loovus, eneseväljendus.
 4. Rindkere piirkond: Intekosaallihased, suured rinnalihased, õlalihased, õlga ümbritsevad lihased ja skapulaarlihased, käed, süda ja kopsud.
  Emotsionaalne väljendus: sügavad tunded südamest, kurbus, leinamine, igatsus, armastus, hirm, raev, viha, rõõm.
 5. Diafragma piirkond: Diafragma, magu, päikesepõimik.
  Emotsionaalne väljendus: valu ja nauding, diafragma blokeering on märkimisväärne, kuna lõikab ära kõik alumise piirkonna aistingud ja tunded nagu seksuaalsed tunded, erutus, jõu-, võimu tunne, viha, raev, ärevus, terror, paanika, nauding.
 6. Kõhuõõne piirkond: Alumistest ribidest kuni vaagna ülemise servani.
  Emotsionaalne väljendus: valu, hirm, nauding, usaldus, toitumisega seotud tunded, keskne lõdvestus.
 7. Vaagna piirkond: Peaaegu kõik vaagnalihased ja jalad.
  Emotsionaalne väljendus: seksuaalsed tunded ja ärritus, võimu tunne, viha, raev, ärevus, terror, paanika, nauding.

BBTRS ® teraapiaseansil on võimalik puhastada need 7 keha-meele pingevööd ja vabaneda traumadest. Sul on võimalus hakata oma elu nautima uues kvaliteedis. BBTRS ® -is keskendume pingepiirkondade süsteemsele vabastamisele ülevalt alla. See loob võimaluse allasurutud ja seotud seksuaalenergia ülestõstmiseks.

Energia olemus on alati liikumine. Just nagu vesi voolab seal, kus tal on võimalik ning seepärast ongi nii oluline puhastada energiale tema liikumiseks tee. Kui vabastame selle liikumise teekonna, vabastades lihaspinged, puhastuvad selle protsessiga ka emotsionaalsed blokeeringud. See ongi see trauma vabastamise olemus.

On vähesed juhtumid, kus BBTRS praktika on vastunäidustatud. Need on minu seanssidel:

 • Kõrgvererõhu tõbi
 • Epilepsia
 • Rasedus
 • Antidepressanide, narkootikumide ja alkoholi mõju all viibimine
 • Seljaaju kahjustused
 • Song
 • Isik on alla 16 aasta vana

Tingimuslik vastunäidustus on emotsionaalse ebastabiilse isiksuse häire korral.

Kümnel BBTRS-i eraseansil osalenu tagasiside:

Kogemus oli väga võimas, esimese seansi alguses oli harjumatu suu kaudu hingata. Mõne minutiga oli see barjäär ületatud ja tundsin kuidas selline hingamine käivitab kehas protsessid mida ma pole varem kunagi tundnud, see oli täielik keha pingetest vabastamise kogemus. Järgmised seasid läksid väga libedalt, kogemus mis ma igalt seansilt sain oli vapustav. Jõudsin iga seansiga järjest rohkem lähemale oma keskmele, mõtlemine läks selgemaks ja võimatuna tunduvad tegevused muutusid  kättesaadavaks. Füüsilises plaanis muutusid häälepaelad tugevamaks ja uljalt krooli ujudes sain hingamise täielikult paika. Kokkuvõttes hea kogemus, soovitan soojalt kõigile kes julgevad ja veel kahtlevad, võtta vastu see väljakutse.
Uku
Ettevõtja

KOGU PROTSESS ALGUSEST LÕPUNI

Optimaalse tulemuse saavutamiseks joo rohkelt vett 3 päeva enne BBTRS seanssi. Ma soovitan sul süüa tervislikult, kuid mitte liiga palju ja mitte juua alkoholi. Palun jää nii palju kui võimalik teadlikuks selle aja jooksul.

Palun tule meie kohtumisele mugavate, keha jaoks vabade riietega, mitte kanda seelikut ega kleiti. Ilma vööta ja muu kitsa riietuseta.

Palun mitte kasutada huulepulka, vältige jumestust ja küünelakki. Meie kohtumisel pole vaja kanda ehteid.

Esimesel seansil me räägime spetsiifilisest BBTRS hingamismetoodikast, nii saad sa teada rütmist ja protseduuri detailidest. Lisaks saad sa küsida küsimusi, mis sul tekkisid seda teksti lugedes.

BBTRS seanss kestab 1,5 – 2 tundi. See algab mõne küsimusega sinu tervise kohta. Läbi elatud trauma kogemused on samuti oluline teadvustada.

Et hingata sobivalt seansile, on meil vaja mõelda neljale asjale:

 1. Sügav kogukeha sissehingamine: kõigepealt tõmba õhk täielikult sisse kõhust, siis hinga massiivselt rinnaku ülaosasse kopsu tippudeni välja.
 2. Luba oma lihastel lõdvestuda, kui sa hingad välja kontrollimatult. See võib kõlada nagu väike ohe.
 3. Ilma pausita peale punkt 2 hinga sisse uuesti nagu punktis 1.
 4. Kogu selle tegevuse juures hoia oma suu laiali, kuid mugavalt, avatult. Suu jääb avatuks kogu hingamise aja. Ühenda oma sissehingamine ja väljahingamine nii et seal poleks pause. Sissehingamine voolab väljahingamisse ja väljahingamise lõpp on sissehingamise lätteks.

Et aidata kutsuda kogu hingamine koostööle, sa võid aeglaselt ja hääleta öelda endale järgmisi sõnasid: kõht, ribid, õlad“ ja kui välja hingad: „lõdvestu“. See aitab sul leida õige rütmi. Ära muretse, kui see hingamispraktika sul iseseisvalt ei õnnestu. Kohapeal koos praktiseerides saame kõik sobivalt toimima.

Muusika aitab sul hingata ja varsti tunned taotluslikult teatud laadi peapööritust. Samuti teatud aja möödudes hakkad tundma sõrmeotstes surinat ja need ei pruugi omavahel enam kokku minna. See peabki nii olema. Lisaks jäikus kätes või jalgades, ninaotsas või suu juures näitab, et oled õigel rajal. Su käed võivad minna valuta krambi positsiooni. See kõik on OK ja sa saad kui midagi tundub sinu jaoks ebamugavat, hingata sellest fenomeenist läbi. Seda tehes seisund lahustub kiirest ära. Kui sa pöörad sellele liiga palju tähelepanu, siis su meel jääb aktiivseks. Seda pole sul vaja, sest siis sa ei jõua kuhugile välja.

Mõnikord ilmuvad pildid. Need võivad olla väga kaunid. Kui sa näed pilte trauma sündmustest, tuleta meelde, et sa oled absoluutselt turvalises keskkonnas: Sul pole vaja üldse karta. Võta hea vaade sellele situatsioonile ja lase sel minna. See ei ilmuta ennast enam kunagi sulle, see saab su füüsilisest mälust kustutatud.

Teadlik hingamine on tuntud abivahend depressiooni ja kannatust tekitavate meelesisundite vabastamiseks. Hingamissessioon ise kestab umbes tund aega, mõnikord lühemalt, mõnikord pikemalt. Sellele järgneb nii nimetatud „Integartsiooni faas“. Nüüd on aeg taastuda väljendusest, mida sa oled kogenud. Meenuta, et su aju on palju asju ära lahendanud ja vabaks lasknud. Isegi, kui sa pole midagi näinud. Võta endale aega integreerumis faasiks. Sulle võib meeldida suigatada või uinuda; see on sinu aeg, mis ilmtingimata kuulub seansi juurde.

Pärast seanssi on aeg aruteluks. Võibolla sa tahad öelda, mida sa kogesid või sa tahad oma küsimustele vastuseid. Võibolla saad mõne harjutuse koju kaasa. Need aitavad tugevdada teraapia mõju tulevikuks.

SOOVITUSED PÄRAST SEANSSI

Palun võta peale oma seanssi aega puhkamiseks. Palun ära kuku tagasi hektilisse rutiini sel päeval. Võib-olla sa tunned, et vajad rahulikku aega mõtlemiseks – tee seda. Juua palju vett on jälle hea 🙂

Väga tõenäoliselt esimesed rakutasandi muutused toimuvad koheselt ja teised 24-48 tunni jooksul peale seanssi. Peale seeria seansside toimumist võib võtta 2-3 kuud, et uued närviühendused muutuvad püsivateks. Peale poolt aastat märkad sa oma sõpradega, et oled muutunud ja saad rohkem oma elu nautida.

Sa võid ka ise üksi kodus hingata. Isegi kui sa lähed läbi erinevate teadlikuse seisundite, see pole ohtlik. Sa kindlasti tuled paremasse kontakti iseendaga.

ETTEVALMISTUS HINGAMISEKS

Kui valmistad ette oma 5 minutiliseks igapäevseks hingamispraktikaks on sul võimalik teha mõned sirutus, venitus harjutused. Raputa ennast, tervita oma keha armastusega koputades kogu oma keha läbi. Siis tõsta ennast sulgkergelt kuklst ülespoole tuues lõua vastu rinda. Need ettevalmistused aitavad sul tulla füüsiliselt hetke rohkem kohale. Võibolla tahad sa venitada oma lõualihaseid avades ja sulgedes oma suud. Sellel on otsene mõju diafragmale ja toetab hingamist.

Leia vaikne koht oma korteris and viska mugavalt pikali oma voodile või põrandale.

Ole veendunud, et sul on piisavalt soe, kui sul on silmapadi, siis aseta see oma silmadele – see aitab lõdvestada su silmalihaseid. Võibaolla sa vajad taimerit või muusikat, mis kestab 5 minutit?

Pane raamat oma alkõhule, nabast allapoole oma vaagna kohale. Raamat peaks tõusma sisse hingates ning all vajuma väljahingates. Sissehingates loenda mõttes viieni, väljahingates loenda viieni hoides pehmelt tähelepanu oma nabal.

HARJUTUS

Alusta 5 minutilise harjutusega igat hommikut ja märka erinevust oma hingamise juures terve päeva jooksul. See harjutus annab sulle hea aluse päevaks, avab sinu hingamise, ühendab sind iseendaga ja aitab puhastada sinu psühhikat.

Edasijõudnud teevad seda harjutust 3x päevas. Ka enne lõunasööki ja enne magama minekut.

Võibolla sa saad anda endale aega iga päev. Isegi, kui seda on ainult 5 minutit, sa tead kui kasulik see sulle on. Ainult vastupidavus ja enesedisipliin saavad sind aidata, aga see harjutus toetab massiivselt sinu igapäeva elu. See juhib sind pöördepunkti, kus sa ütled endale: “Ma vajan seda iga päev!“

Naudi seda! 🙂

 1. Vali endale sobiv toode
 2. Kliki “Broneeri” või “Maksa täissummas” nupule, mis viib sind ostukorvi
 3. Ostukorvi lehel saad lisada ja eemaldada tooteid, ning seejärel minna kassasse
 4. Ostu vormistamiseks sisesta oma kontaktandmed ja vali makseviis
 5. Tellimus on kinnitatud, kui oled tasunud teenuse broneerimistasu või täissumma
100
 • BBTRS® on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest
 • Puhastab keha-meelesüsteemi füüsilistest, emotsionaalsetest ja mentaalsetest blokeeringutest
 • Esimesed rakutasandi muutused toimuvad koheselt, teised 24-48 tunni jooksul peale seanssi
 • Peale seeria seansside toimumist võib võtta 2-3 kuud, et uued närviühendused muutuksid püsivateks


Pingete ja traumade vabastamise eraseansid€900
600
 • BBTRS® on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest
 • 8 seansist koosnev teraapiapakett, mis puhastab kõiki keha energia keskuseid ning avardab seksuaalenergia voolamist keha-meelesüsteemis
 • Puhastab keha-meelesüsteemi füüsilistest, emotsionaalsetest ja mentaalsetest blokeeringutest
 • Esimesed rakutasandi muutused toimuvad koheselt, teised 24-48 tunni jooksul peale seanssi
 • Peale seeria seansside toimumist võib võtta 2-3 kuud, et uued närviühendused muutuksid püsivateks

Vabastava hingamise või BBTRS metoodika eraseansside 9 korra sooduskaart

VIIMASED PÄEVAD! 250€ soodsam!
€900
650
 • KINGITUS: personaalsed soovitused isiklikuks hingamispraktikaks
 • soovi korral võimalik teha enne otsust prooviseanss (75€)
 • prooviseansil osalemine ei kohusta osalejat sooduskaarti ostma
 • 9 seansist koosnev teraapiapakett, mis puhastab kõiki keha energia keskuseid ning avardab eluenergia voolamist keha-meelesüsteemis
 • Puhastab keha-meelesüsteemi füüsilistest, emotsionaalsetest ja mentaalsetest blokeeringutest
 • Esimesed rakutasandi muutused toimuvad koheselt, teised 24-48 tunni jooksul peale seanssi
 • peale seeria seansside toimumist võib võtta 2-3 kuud, et uued närviühendused muutuksid püsivateks