Pilt 7

Kuidas kõik algas..

Aastal 2011 olin töökoormuse tõttu läbipõlemise äärel keskmise suurusega Eesti ettevõtte müügi- ja turundusjuht. Mul oli raske keskenduda ja stressirikastes olukordades hakkama saada. Ühtlasi olin ka kergesti solvuv ning aeg-ajalt emotsionaalselt ülekuumenev. Juhtus ka seda, et karjusin teiste inimeste peale ja lõhkusin asju.. Ma ei teadnud mida nende sümptomitega peale hakata. Olin õnnetu. Alustasin otsinguid, kuidas oma füüsilisi ja vaimseid pingeid vähendada..

2011 aastal alustasin Ashtanga jooga õpingud Ashtanga Yoga Instituudis Jocke Salokorpi juhendamisel. Ashtanga jooga on väga lihtne – nagu Guruji on öelnud: „ 99% praktikat ja 1% teooriat. Harjutage, harjutage ja harjutage ja kõik õnnestub!“

Ja siis tuli minu ellu teadlik hingamine..

2014 aastal osalesin Sami Mälkiä pranayama hingamise workshopis. Juba esimesel päeval mõistsin, et ohhoo – see pranayama on eriti vinge asi –sa lihtsalt hingad, istud ja lõdvestud ning usu või ära usu – saavutadki niisama kergelt suurepärase lõdvestunud, selge ja rahuliku, rõõmsa seisundi. Ja nii saigi minust pranayama hingamise praktik.

2017. aastal sai minust Sami Mälkiä ja Sudir Tiwariga kooskõlastamisel pranayama hingamistreeningute juhataja Go Yoga stuudios (Narva mnt 7d). Õpetan seal Swami Kuvalayananda pranayama hingamisõpetust.

Pingete ja traumade vabastamine läbi hingamise..

Otsisin oma teed millel kergelt ja rõõmsalt, iseendaga tasakaalus, edasi kõndida. Tahtsin areneda, avastad veel ja veel.

2018 aprillis lõpetasin Keha Teadlikkuse Instituudis Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise (edaspidi BBTRS) teraapia kolmanda astme koolituse.

Läbi BBTRS-i õppimise ja praktiseerimise ma mõistsin, et ma naudin teiste inimeste tervendamist pingetest ja traumadest. Need säravad silmad ja see tajutav tänutunne peale seansse on sõnulseletamatu tunne, mida pole võimalik mõõta rahas ega muus materiaalses vääringus. BBTRS-i teraapia on vorm, mis aitab inimesel vabaks saada eostamise hetkest alates kogetud traumadest ja hakata nautima elu uues kvaliteedis.

Minu missioon
Läbi praktika ja saadud taipamiste kaudu mõistan, et minu missiooniks siin ilmas on jagada omandatud hingamiste ja kehatööde tehnikaid maailmale. Jätkamaks oma missiooni olen loonud klubi Pranayama Tallinn ja läbi selle korraldan teadliku hingamise kursuseid ja treeninguid Eestis ning teen Biodünaamilise Hingamise ja Trauma Vabastamise teraapiaseansse.

Kokkuvõtteks..

Usun siiralt, et kui teadlik hingamine on muutnud minu ja tuhandete teiste inimeste elu täiuslikumaks ja õnnelikumaks, siis on iidsed hingamistarkused valmis muutma ka sinu elu.

Tule ja avasta!